To access this content fill in:

Emil Boman Developer emil@hyker.io
Jakob Folkesson Developer jakob@hyker.io
Jonas Hallin CTO jonas@hyker.io
Joakim Brorsson Head of Labs joakim@hyker.io
Hampus Björkdahl Sales hampus@hyker.io
Jesper Landén Sales jesper@hyker.io
Linda Isell Frontend Utvecklare linda.isell@hyker.io
Frederik Sahlin Sales & Marketing Director frederik@hyker.io
Thomas Thard CEO thomas@hyker.io

Om Hyker

Hyker Security är en spin-out från Saab Ventures som är majoritetsägt av Saab. Vi tror på att skydda datan snarare än infrastrukturen över hela dess livscykel.

Fullständig kryptering över hela livscykeln är möjligt genom Hykers teknologi som kan byggas in i IoT lösningar, webbapplikationer och andra lösningar där tillit och integritet är viktigt i en molnmiljö.

Vi hjälper bolag och organisationer att dra nytta av hybrid och molnmiljöer utan att förlora kontrollen av deras data samt att hantera och följa lagstiftningar som tex GDPR och Cloud Act.

Vårt dedikerade team består av experter inom kryptoteknologi, IT säkerhet, dataskydd och lagringslösningar. I kombination med vår support som håller världsklass och med en kundorienterad syn där vi hela tiden strävar efter att förtjäna kundernas tillit och förtroende på alla nivåer, varje dag.

Det är Hyker!

Nyheter

Ramavtal för FAR medlemmar

“För att bli en digital byrå behöver man kunna dela och ta emot underlag och rapporter på ett Enkelt, Säkert och Effektivt sätt. Lika viktigt är det att kunna ersätta emails genom att på ett Enkelt och Säkert sätt kommunicera med kunden och teamet med högsta säkerhet och spårbarhet.”

Läs mer

Kundintervju med Katarina Ekman, konfidentanvändare

“När GDPR kom och vi inte längre fick maila eller lagra personuppgifter någonstans, blir vi alldeles iskalla, precis som säkert många andra … Det var en väldig sten som föll från mitt hjärta när jag fick börja med Konfident från Hyker.”

Läs mer

Aspia väljer konfident för snabb och säker kommunikation

“Aspia – Sveriges största byrå inom redovisning, lön och rådgivning med 1 450 anställda som tidigare var en del av PWC Business Services är sedan en tid tillbaka användare och Konfidentkund. Läs mer om hur varför Aspia valde Hyker.”

Läs mer

Hyker tecknar ramavtal för digital lösning med Srf konsulterna

”Hyker levererar en mycket intressant produkt som skapar stor nytta i redovisnings- & lönebranschen då många av våra medlemsföretag är i behov av en säker digital lösning för att kommunicera & dela dokument med sina kundföretag.”

Läs mer
Events